Apple’den Iphone X Sürprizi

Teknoloji devi Apple birçok teknoloji severin merakla beklediği Iphone modellerinden olan Iphone 8, Iphone 8 Plus ve 10 yıla özel üretilen Iphone‘i gerçekleştirdiği etkinlikle kamuoyuna tanıttı. Tüketicilerin en merak ettiği teknoloji markası ürün kuşkusuz 10 yıla özel olarak üretilen Iphone X modeli idi. Yapılan açıklama da Apple’nin ürettiği bu yeni telefonlarda Wireless şarj özelliğine uyumlu hale gelmesi için çalışma başlatıldı.

iphone x

iphone x

Iphone X modeli ABD’deki satış fiyatının 999 Dolar’dan başlayan fiyatlarla satışa sunacak. Iphone 7 ve Iphone 7 Plus telefonlarından 2 kademe daha yüksek olan Iphone Iphone X her yaş gurubu insanın sahip olmak isteyebileceği farklı bir telefon modelidir.  Iphone X özellik olarak çerçevesi bir ekrana sahip olduğu gibi fiziksel olan home tuşu da yoktur.

Iphone X Türkiye Satış Fiyatı Nedir

Face ID yani yüz tanıma özelliği bulunan Iphone X 64 GB ve 256 GB dahili depolama kapasitesi bulunur. Parma izi okuma özelliği bulunan telefon kullanım yüzünü tanıması ile çalışacak. Çok güvenli olan Face ID özelliği Apple Pay ve üçüncü parti uygulamasından daha iyi çalışır.

Iphone x

Iphone x

Cep telefonu kullanıcıları şifre işlemi App Store kilit açma ve yüz tanıma özelliği bulunur. 5,8 inç boyunda olan telefon 1125×2436 piksel çözünürlüğüne sahiptir. 3 GB ram bulunan Iphone X’in açıklanan Türkiye fiyatı ise 5 bin 495 TL olarak belirlendi. Iphone X’in Türkiye satış tarihi ise Aralık-Ocak olarak belirlendi.

Yorum Bırak