Köşe Takımları Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Salon ve oturma odalarında en fazla tercih edilen mobilyalar arasında yer alan köşe takımları dekorasyon stilinizi kusursuz bir şekilde tamamlayabilmenizi sağlar. İşlevsel özellikleri ve estetik duruşuyla dikkat çeken köşe takımlarını seçerken ise bazı özel detaylara dikkat etmeniz gerekiyor.

Mekan Boyutları Önemli mi?

Mekanlarınızda yer ayırabileceğiniz bu mobilyaları seçerken ilk olarak mekanlarınızın büyüklüğünü hesaplamalısınız. Seçeceğiniz köşe takımları için uygun bir bölgeye sahip olduğunuzdan emin olmadan köşe takımlarınızı satın almamalısınız. Aşırı geniş olmayan bir alana sahip olduğunuzu düşünüyorsanız büyük ve kaba diye tabir edilebilecek tasarımlardan uzak durmalısınız. Bunun yerine daha ince ve ufak formlarda tasarlanmış modelleri tercih edebilirsiniz. Böylelikle mekanlarınızın olduğundan daha geniş ve ferah gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Tek parça olarak tasarlanan köşe takımları aynı zamanda farklı modüler yapıdaki formları sayesinde şekillendirilebilir hale de gelebilmektedir. Mekanınızın sahip olduğu formuna ve özelliklerine göre istediğiniz şekilde konumlandırabileceğiniz köşe koltuk takımları, risksiz ve en işlevsel koltuk takımı modelleri arasında yer almaktadır.

Renk Seçimleri Nasıl Yapılmalıdır?

Köşe takımlarını satın alacağınız zaman renk seçimine de dikkat etmelisiniz. Renk seçimlerini doğru şekilde gerçekleştirdiğiniz zaman dekorasyon stilinizi vurgulayabilir ve hayalinizdeki stilleri gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Renk tercihinizi yaparken kullandığınız diğer mobilyalarınızın ve aksesuarlarınızın modellerini ve renklerini göz önünde bulundurmalısınız. Eşyalarınız ile uyumlu olabilecek renkler seçerken zıt renklerin birlikteliğinden de yararlanabilirsiniz. Siyah ve beyaz gibi birbirine zıt ama uyumlu olan renkleri seçerek dekorasyon stilinizdeki renk dengesini yakalayabilirsiniz.

Yorum Bırak