Organik Dondurma Nedir?

Çocuk yetişkin herkesin gözdesi yaz mevsiminin incisi dondurma yerken dikkat edilmelidir. Mümkünse tüketilen dondurmanın organik dondurma olmasına özen gösterilmelidir. Dondurma masum bir tatlı gibi gözükse de ne yazık ki içine koyulan bazı maddelerle bu masumluğundan uzaklaştırılmaktadır. Yenilebilir Buzlu Ürünler Tebliği’ne göre dondurmanın içinde hiçte masum olmayan maddeler vardır. Dondurmanın içinde bulunması gereken maddeler süt, kaymak, salep, şeker, yumurta sarısı ve doğal meyveler olmalıyken süt tozu, glikoz, sağlıksız olduğu kanıtlanan margarin, sentetik salep, renklendirici ve aroma bulunmaktadır. Bütün bu maddelerin birleşimi sonucunda oluşan dondurma maalesef insan hayatını tehlikeye atmaktadır. Özellikle çocukların severek tükettiği dondurmada bu maddelerin bulunması çocukların geleceğini olumsuz etkiler, oluşabilecek hastalıklara davetiye çıkarır.  Bu sebeple organik dondurmaya yönenilmesi gerekir.

Sağlıklı Serinlemenin Adresi Organik Dondurma

Dünyanın bir çok yerinde yasaklanan maddelerin market dondurması içinde olması sağlığın ne kadar tehlikede olduğunu gösteren bir durumdur. Markette ve açıkta satılan dondurmalar adeta zehir görevi görerek tüketen insanları içten içe sağlığından ediyor. İçine koyulan katkı maddelerinin yanında sağlıksız ve hijyenden uzak ortamlarda üretilmeleri ise bir başka handikap. Çocukların çok dikkatini çeken sokak dondurmaları bağırsak enfeksiyonu, mide ağrıları, zehirlenmelerin kapısını açabiliyor. Bu gibi olayların yaşanmaması için hem de insanların ilerideki sağlığının etkilenmemesi için organik dondurmalara yönelinebilir. Organik dondurma içinde hiçbir şekilde katkı maddesi bulunmayan, tamamen dondurmanın kendi doğal malzemelerinden üretilen dondurmadır. İçeriğinde kullanılan malzemeler bile en doğalından tercih edilerek kişilere sağlıklı serinlemeyi vaat ediyor. Hem tatlı krizlerinin hem de sıcağın ilacı haline getiriliyor ve bu durum da kişiyi sağlığından etmiyor.

Organik Dondurmaya Ulaşmanın Yolu

Doğal AVM 2012 yılının Haziran ayında kurulan amacı tamamen doğal ve taze ürünler satmak olan organik online bir sitedir. Besinlerin yanı sıra sattığı doğal bebek bezleri ve kozmetik ürünleri ile de dikkat çekmektedir. Sağlığını düşünen ve organik dondurma tüketmek isteyen bireyler ise Doğal AVM’den istedikleri gibi erişim sağlayarak tüketebilir. Doğal ürün cenneti olan Doğal AVM’den organik dondurma satın almak için https://www.dogalavm.com/dondurma internet adresinden ulaşılabilir.

Yorum Bırak