Sıcak Yolluk Sistemi Nedir?

Günümüz teknolojisi ile hacim kalıplarında plastiklere şekil verilebilmesi veya yeniden şekillendirilebilmesi için sıcak yolluklar kullanılmaktadır. Sıcak yolluk sistemlerinin önemli ölçüde enerji, işçilik ve malzeme kazanımı sağlaması gibi avantajları ile birlikte farklı kullanım avantajları da vardır. Sıcak yolluk sistemlerinin sağladığı avantajlar aynı zamanda kendilerine has olan kullanım özellikleri ile de ön plana çıkmaktadır.

Sıcak yolluk sistemleri son dönemlerde plastik enjeksiyon kalıpçılığında soğuk yolluk sistemlerine göre daha fazla kullanılan sistemler arasında yer almaktadır. Plastik enjeksiyon kalıpçılığı içerisinde kullanılan bu sistemlerin daha fazla tercih edilmesinin sebepleri arasında yüksek kaliteli ürün elde edilmesi, ürün alım isteği ve kısa sürede daha fazla iş yapılabilmesiyle birlikte işçilik giderlerinin de azalması gibi sebepler mevcuttur.

Sıcak yolluklar plastik enjeksiyon kalıpları içerisinde enjeksiyon makinesinin meme kısmından plastik enjeksiyonun kalıp gözüne kadar ilerler. Plastik malzemelere bu sayede sıcaklık verilir. Sıcaklık herhangi bir basınç kaybı olmayacak şekilde uygulanır. Hasara uğramadan kontrollü bir şekilde bekletme işlemi ve istenildiği zaman kalıp gözüne enjekte yapılabilmesini de bu sistemlerin özellikleri arasındadır.

Sıcak Yolluk Sistemlerinde Hangi Elemanlar Kullanılır?

Sıcak yolluk sistemlerinde thermocoup, sıcaklık kontrol cihazları, ısıtıcılar, sıcak yolluk memesi ve sıcak yolluk dağıtıcısı gibi farklı elemanlar kullanılır. Manifold adı verilen sıcak yolluk dağıtıcısının temel hedefi plastik malzemeyi yolluk burcundan alarak az basınç kaybı ile aynı sıcaklıkta memelere iletmektir.

Sıcak Yolluk Sistemlerinde Rezistans Ne İşe Yarar?

Sıcak yolluk sistemi rezistans parçasına sahip olması ile beraber istenen ısının edinilmesini sağlar. İçinde bulunan rezistans sadece ısının elde edilmesi görevinde değil aynı zamanda bu ısının kısa bir süre içinde elde edilmesine de destek olmaktadır. Sıcak yolluk sisteminin sunmuş olduğu faydalara sahip olmak içinde bulunan rezistans sayesinde mümkündür.

Sıcak Yolluk Sistemlerinde Rezistans Arızası Sonrasında Ne Yapılabilir?

Sıcak yolluk sisteminde rezistans arızası durumunda ürünün kullanımında söz etmek imkânsızdır. Bu gibi durumlarda ürün istenen ısıyı sunamaz. Bu ise ürün kullanımını mümkün kılmaz. Sıcak yolluk sistemlerinde yaşanan rezistans arızası sonrasında rezistans parçasının tamir edilebilmesi mümkün değildir. Tamir edilmesinin mümkün olmaması sebebi ile ürün kullanımına yer açabilmek için yeni bir rezistans alımını gerçekleştirmeniz önerilmektedir.

Yeni bir rezistans alımı için ise sahip olduğunuz ürün ile uyumlu olan parça ile birebir aynı olan çeşidi seçmeniz gerekir. Bunun yanı sıra yeni rezistans parçasının alımında kaliteye yer vermeniz ise hem ürün kullanımında avantaja sahip olmanızı sağlar hem de uzun vadeli kullanım elde etmenize destek olur.

Sıcak Yolluk Sistemlerinde Kaliteli Rezistans Nereden Alınır?

Sıcak yolluk sistemlerinde yaşanan rezistans arızası ürün kullanımını gerçekleştirmenize mani olur. Bu sebep ile yeni bir rezistans parça alımını gerçekleştirerek ürün kullanımına tekrardan yer vermeniz gerekir.

sicak-yolluklar

Rezistans parçalarının arızalanması sonrasında tekrardan ürün kullanımına yer açmak için ise mutlaka kaliteli bir parçaya sahip olmanız gerekir. Kaliteli rezistans alımında ise tercihinizi yaparak fiyat karşılaştırmasının yanı sıra görsel özelliği de herhangi bir etki sunmaz.

Bunun yanı sıra ürün alım işleminde avantaj sahip olmak için mutlaka üretici firmalar arasından doğru olan seçimi yapmanız tavsiye edilir.

Sıcak yolluk sistemlerinde yaşanan rezistans arızası sonrasında yeni parça alımına yer vererek ürün kullanıma devam etmenizi sağlayan kaliteli parça için Ser Rezistans firmasının ürün listesinden yararlanabilirsiniz. Ser Rezistans firmasının ürünleri arasından doğru seçime ulaşabilmek için müşteri hizmetleri biriminde de yardım almanız mümkün.

Sıcak Yolluk Sistemleri Nasıl Seçilmelidir?

Sıcak yolluk sistemleri seçileceği zaman kullanılacak olan ortam göz önünde bulundurulmalıdır. Kullanım alanlarına göre farklı çeşitlerde üretilen sıcak yolluk sistemlerinin fiyatları da seçeceğiniz modelin marka, model ve özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Fiyatlar genellikle her kişinin bütçesine uygundur. Ancak satın alım esnasında tek dikkat edilmesi gereken nokta fiyatlar olmamalıdır. Bu ürünlerin kaliteli ve güvenilir şekilde üretilmiş olması son derece önemlidir.

Bu noktada kaliteli ürünleri ile ortaya çıkan Ser Rezistans firmasını tercih edebilirsiniz. https://www.serrezistans.com/ adresini ziyaret ederek sıcak yolluk sistemleri ve diğer sistemler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda firmanın ürünleri arasında yer alan rezistans çeşitlerine de göz atabilirsiniz.

Yorum Bırak