Vintage Yatak Odası Dekorasyon Önerileri

Vintage yatak odası dekorasyon öneri verirken, günümüzde popüler hale gelen vintage akımı hakkında kapsamlı ve kısa bir şekilde bahsedelim. Geçmiş ve günümüzü harmanlayarak şık ve göz alıcı ev dekorasyonlarını yaratabilirsiniz. Vintage yatak odası dekorasyon önerileri hakkında bilgi vermeye başlayalım.

Vintage kelimesinin Türkçe karşılığı bağ bozumu olmaktadır ve geçmiş döneme ait özel parçalar için kullanılmaktadır. Bir ürünün 1930-40-50-60-70-80-90’ların ruhunu yansıtması o ürünü vintage yapar.

Vintage Dekorasyon

Vintage dekorasyon nedir diye merak ediyorsanız, bu dekorasyon şekli eski ile yeni tasarımları bir araya getirip bir ahenk ve harmoni elde etmektir. Sadece doğal dokuları ve pastel renkleri kullanarak bile nostaljik ve vintage bir atmosfer yaratmak mümkündür.

Vintage Yatak Odası Dekorasyon Önerileri

Öncelikle yatak odası dekorasyonu söz konusu olduğunda, yatağın en önemli parça olduğunu söylemek gerekiyor. Bu sebepten dolayı ilk önerimiz yatak seçimi olacaktır.

Vintage Yatak

Ferforje veya eskitme ahşap tam bir vintage yatak olmaktadır. Böyle bir yatak seçimi ile yatak odanıza nostaljik bir hava katabilirsiniz. Eskitme ahşap bir komodin ile kombinleyerek daha şık bir ortam yaratabilirsiniz.

Pastel Renkler

Vintage tarzı yatak odası dekorasyonu denince akla ilk soft parlak renkler gelmektedir. Solmuş gibi görünen renkleri canlı koyu yeşil, lacivert veya turkuaz renkleriyle harmanlayabilirsiniz. Ama vintage stili yatak odası yaratmak için daha çok pastel tonlarını tercih etmelisiniz.

Kuralsızlık

Vintage yatak odası dekorasyon önerileri arasında başta gelenlerden biri kuralsızlık olmaktadır. Asla kendinizi tek bir renk teması veya materyalle kısıtlamayıp kuralları yıkın. Bunun dışında desenleri ve motifleri karıştırarak düzensizlik içinde bir düzen yaratabilirsiniz.

Aynalar

Aynalar vintage dekorasyonun olmazsa olmazıdır. Aynalar kullanarak, odayı daha ferah ve geniş gösterebilirsiniz.

Detaylarlara Dikkat Edin

Vintage tarzını güçlendirmek için rattan veya eskitme ahşap komodinler ve vintage şifonyerleri tercih edin. Çiçekler, hasır sepetler ve saksılar gibi detaylara dikkat edip onları harmanlayarak tam bir vintage oda yaratabilirsiniz. Böylece size vintage yatak odası dekorasyon önerileri kapsamında önemli kuralları söylemiş bulunmaktayız.

 

.

 

Yorum Bırak