Vitamin Eksikliği ve Hastalıklar

Vitaminler birçok hastalığın oluşmasına sebep olabiliyor. Özellikle bağışıklık sistemini doğrudan etkileyen vitamin eksikliği ayrıca unutkanlık, kansızlık gibi birçok hastalığında başrolünde olabiliyor. Aslında vitamin yönünden eksik olup olmadığını anlamanın en temel yolu gidip aynaya bakmanızdır. Yüzünüz, saçınız birçok anlamda vitamin anlamında yaşanan eksikliği ele veriyor.

vitamin

vitamin

Nasıl Anlaşılır?

Yüzünüze baktığınız normalden biraz daha solgun bir yüz ile karşılaştıysanız B12 vitamin eksiliğiniz olabilir. Bu kişiler solgun olmanın yanı sıra kendilerini yorgun ve uykulu hissederler. Bunun yanı sıra düzenli bir uyku sonrasında şiş gözler ile uyanmak ise iyot eksiliğinin habercisi olabilir. Soluk bir dudaklara kavutluysanız eğer bu da demir eksikliğinin yaşandığına dair sinyal teşkil eder.
Yüzde solgunluk, şiş gözler ve solgun dudaklar vitaminler anlamında sizlere bazı bilgileri sunarken aynı zamanda bedensel olarak güçsüzleşme de vitamin eksikliğine işaret eder. Kendini sürekli yorgun hissetmek uzanma ya da uyku isteği de bedenin zayıflaması ve gerekli olan gücü toparlayamaması sebebi ile yaşanır.

vitaminler

vitaminler

Güzelliğinizin en önemli aksesuarı olan saçların daha parlak ve canlı olmasını istiyorsanız B7 yani biyotin eksikliğinize baktırmanız önerilir. Özellikle kırılan ve kepeklenen saçarla sahip iseniz B7 eksikliğine maruz kalıyor olabilirsiniz.
Dişlerde kanama yaşamak birçok farklı sonuca ulaşabilirken bunun temelinde C vitamini eksikliği yatıyor olabilir. Bağışıklık sistemine etki eden C vitamini eksikliği kas ve de diş eti problemlerine de sebep olabilir.

Yorum Bırak