Vücut Tipine göre Bot ve Çizme Seçimi Nasıl Olmalı?

Beden tipinize göre kıyafet ve ayakkabı seçimi yaparsanız kendinizi daha formda hisseder ve kıyafetlerinizle, bedeninizi uyum içinde gösterirsiniz. Atletik bir yapıya sahipseniz dolgu topuklu ve kalın topuklu çizme ve botlardan uzak durun. Görüntünüzü zarif hale getirmek için daha ince topukluları tercih edebilirsiniz. Atletik tiplerde özellikle uzun çizme modelleri de güzel durur.

bot

bot

Vücut Tipine Uygun Çizme ve Bot Nasıl Seçilir?

Kum saati şeklinde bir vücut yapınız varsa ayak bilek kısmını çevreleyen bot veya çizmeleri seçmelisiniz. Vücudunuz üçgen görünümlü ise dekoratif objeleri içeren botları tercih edebilirsiniz. Tokalı, zincirli, bağcıklı ya da kürklü modeller sizlere uygundur.
Bacak boyunuz kısa ise diz üstü çizmelerden uzak durun. Kısa bot ya da çizmeler sizler için ideal seçimdir. Olabildiğince çorap ya da kıyafetlerinizle aynı renk tonuna sahip çizme ya da botları giymeli ve bacak boyunuzu daha uzun göstermelisiniz.

çizme

çizme

Bacak boyunuz uzun ise sivri burunlu çizmelerden uzak durun. Uzun ve topuklu çizme seçimi sizin için idealdir. Bilekleriniz ince ise dolgu topuklulardan kaçının. Bilekten bağlı ayakkabı modellerini seçebilirsiniz. Bacak boyunuzu ve vücut şeklinize uygun bot ya da çizme modellerini doğru seçtiğiniz zaman kıyafetlerinizi de çok şık gösterirsiniz. Boyunuz ve kilonuz ile de orantılı modellerden yana tercihinizi yapmalı ve daha formda görünmek için doğru modelleri tercih etmelisiniz.

Yorum Bırak