Yeni Evliler İçin Ev Dekorasyonu Fikirleri

Ev dekorasyonu konusu hiç de söylendiği ve duyulduğu kadar kolay bir iş değildir. Yaşam alanımız olan evlerimizi en iyi şekilde dekore edip düzenlemek herkesin en çok istediği şeylerden bir tanesi. Çünkü zamanımızın büyük bir kısmını geçirdiğimiz evimizde kendimizi rahat ve huzurlu hissetmek isteriz. Özellikle yeni evlenen çiftler evlerinin döşerken mutlaka içine sinen, zevkini en iyi şekilde yansıtabilecek bir dekorasyon sağlamak istiyor. Aynı zamanda bunu yaparken bütçeyi aşmamaya da dikkat etmek zorundadır. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımızla özellikle yeni başlayanlara yardımcı olacak bazı ev dekorasyon önerileri vermek istedik, mutlaka okuyup siz de yararlanabilirsiniz.

dekorasyon önerisi

dekorasyon önerisi

Ev Dekorasyonu İçin Genel Tavsiyeler

Öncelikle evi dekore ederken başlamanız gereken nokta önemlidir.  Eğer dekorasyon konusunda hiçbir bilgiye sahip değilsiniz size tavsiyemiz birkaç dekorasyon dergisi ve internet sitesini incelemeniz olacak. Bu sayede bazı fikirler edinebilirsiniz.

feng shui

feng shui

Bundan sonra kendinize hangi renkleri sevdiğinizi, modern mi yoksa antika tarzı eşyalardan mı hoşlandığınızı, yine mobilyalarda ne tarz bir seçim yapmak istediğinizi sormanız gerekiyor. Evinizde tam bir bütünlük sağlamak için farklı tarzlarda seçim yapmamalısınız. Ferah ve rahat bir ortam yaratmak için açık renklerden yana tercih yapmanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle de küçük odalarda kesinlikle hem duvar renginde hem de eşyalarda açık renk tercih etmelisiniz.

Eğer modern tasarımlara yönelmek istiyorsanız kıvrımlı, işlemeli mobilya ve eşyalardan uzak durmanız gerekiyor. Evinizde bir bütünsellik oluşturmalı ve bunu asla bozmamalısınız.

Yorum Bırak